Programjaink

2024. április 15.Vértes és Gerecse arcai természetfotó pályázat eredményhirdetés

A Vértes és a Gerecse arcai címmel hirdettünk természetfotó-pályázatot, ráirányítva a fiatalok figyelmét regionális természeti értékeinkre. A felhívásra 109 pályamunka érkezett be, ezek legjavából készítettünk kiállítást, melynek megnyitóján tartottuk a pályázat eredményhirdetését.

Köszönjük a támogatást a Vérteserdő Zrt.-nek, az Országos Magyar Vadászkamarának, a Smith’s Fotónak és az Árpád Alapítványnak, és köszönjük a Váraljai Zsolt fotográfus által vezetett zsűri munkáját.

Színvonalas pályamunkáik miatt kiállítói emléklapot vehettek át az alábbi tanulók:

Dévai Áron Attila, a Kodály Zoltán Általános Iskola 8. osztályos tanulója,

Éder Tímea Mirella, a Váci Mihály Általános Iskola 6. osztályos tanulója,

Horváth Dorottya, a Szent Margit Gimnázium és Általános Iskola 8. osztályos tanulója,

Honvári Botond, az Esztergomi Szakképzési Centrum Bottyán János Technikumának 9. évfolyamos tanulója,

Baranyai Dorina Réka, a Tatabányai Árpád Gimnázium 10. évfolyamos tanulója,

Érchegyi Ágnes, a Tatabányai Árpád Gimnázium 10. évfolyamos tanulója,

Szalczinger Anna, a Tatabányai Árpád Gimnázium 10. évfolyamos tanulója,

Keind Tímea, a Szent Margit Gimnázium és Általános Iskola 11. osztályos tanulója.

Az általános iskolai korosztályban az alábbi eredmények születtek:

1. helyezést ért el Limp András Péter Bőgő gímszarvasbika című fotójával. Péter a Gyermelyi Általános Iskola 8. évfolyamos tanulója.

2. helyezést ért el Fernandez-Stein Laia Szőlőhegyi csoda című felvételével. Laia a Szent Margit Gimnázium és Általános Iskola 5. évfolyamos tanulója.

3. helyezést ért el Halmai Nándor Harmatcsepp című fotójával. Nándor a Rédei Móra Ferenc Általános Iskola 8. évfolyamos tanulója.

A középiskolai korosztály eredményei:

1. helyezett lett Láng Zsófia Nem menekülsz című fotójával. Zsófia az Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola 11. évfolyamos tanulója.

2. helyezést ért el Gazsi Máté Duó című fotójával. Máté a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikumának 11. évfolyamos tanulója.

3. helyezést ért el Putnoki Zsombor Behálózva című képével. Zsombor a Tatabányai Árpád Gimnázium 11. évfolyamos tanulója.

Szívből gratulálunk minden kiállítónak, minden helyezettnek!

2024. március 11. Az Országos Erdészeti Egyesület "Iskolában az erdő" programjának keretein belül vettünk részt interaktív foglalkozásokon.

2024. március 9. A Gerecse 50 teljesítménytúra 20 km-es szakaszát jártuk be és tisztítottuk meg a Természetjáró Szövetség szervezésében.

2024. március 6. Áder János volt köztársasági elnök tartott előadást az Árpád Szabadegyetemen a "Dobd el" kultúrától a fenntartható fejlődésig címmel.

2023. december 18. Kézműves Adventi vásár iskolánkban

2023. december 13. Márkus Bálint állatorvos előadása

2023. november 13. Tudomány Ünnepe az oroszlányi Hamvas Béla Gimnáziumban

2023. október 10. Látogatás a Tatabányai Állategészségügyi és ebrendészeti telepre